Dětský domov žatec

Dětský domov, Základní škola a Střední škola
Žatec, Pražská 808, příspěvková organizace

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec
Pražská 808
438 01 Žatec

Dětský domov:
415711463
415 210 842

Škola:
415 710 795

ddzatec@seznam.cz

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec, příspěvková organizace - idatabaze.czDětské domovy - idatabaze.cz

Zřizovatelem je

Výlet směr Úštěk a okolí

Tradičně, jako každý rok, jsme májový svátek 8.5. oslavili výletem za krásami naší vlasti.

Zvolili jsme turistický výlet na zříceninu hradu Helfenburk a odtud do městečka Úštěk.

Lesními pěšinami jsme se po turistických značkách dostali až do malebného Ptačího údolí podél Hrádeckého potoka, kde se nachází velmi pěkně udržovaná zřícenina hradu Helfenburk, jehož historie sahá daleko do 14. stolení a dnes je kulturní památkou ČR. Zde jsme poobědvali a volně si rozlehlý hrad prohlédli. Pomaličku se však  začalo kazit počasí a první kapky nás donutili vydat se na další cestu v pláštěnkách, které nás ochránily před houstnoucím deštěm. Ten naštěstí netrval dlouho, a tak jsme po krátké zastávce pod vysokými stromy pokračovali po žluté turistické značce směrem do Úštěka.

Zejména menší děti zde uvítaly návštěvu známého "Muzea čertů", kde jsme se všichni nesmírně pobavili díky velmi zdařilému provázení milou čerticí a posléze ve sklepeních i vtipným čertem. Není to jen tak navštívit místo, kde bydlí samotný vládce pekel a mít příležitost sáhnout si na jeho čertovské nástroje, zabubnovat si na čertovský buben či obdivovat čertlém. Jen vyvolení si mohli zatočit čertovskými koulemi. Společné foto pak udělalo všem obrovskou radost.

Na konci cesty jsme si ještě prohlédli zajímavé ptačí domky postavené na skále a pak už jsme rychle nastoupili do autobusu, protože se výrazně ochladilo a nohy bolely.  Byl to pěkný výlet a příjemně strávený den na čerstvém vzduchu.