Dětský domov žatec

Dětský domov, Základní škola a Střední škola
Žatec, Pražská 808, příspěvková organizace

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec
Pražská 808
438 01 Žatec

Dětský domov:
415711463
415 210 842

Škola:
415 710 795

ddzatec@seznam.cz

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec, příspěvková organizace - idatabaze.czDětské domovy - idatabaze.cz

Zřizovatelem je

Návštěva vánoční pohádky

Je po letošních Vánocích, dárky jsou již rozdány a dětem pokračují tak oblíbené vánoční prázdniny.

Rozhodli jsme se je zpestřit a 26. prosince jsme se vypravili s 28 dětmi z našeho dětského domova do povánoční Prahy. Už cestou autobusem ze Žatce se na obloze ukazovalo sluníčko, které nás provázelo téměř celý den. Praha byla opravdu krásná a klidná, bez předvánočního shonu. Nejdříve jsme si prošli Václavské náměstí, děti si prohlédly vánoční dekorace a nasvačily se. Poté následovala příjemná procházka na Staroměstské náměstí, kde děti zaujal Pražský orloj na věži Staroměstské radnice. A na náměstí, tam toho bylo! Nevěděli jsme kam dřív. Jestli k obrovskému nazdobenému vánočnímu stromu, k živému betlému, kde si děti hladily zvířátka, nebo ke stánkům s tradičními dobrotami, anebo k ukázkám lidových zvyků a řemesel.

Poté jsme se s pomocí výborné průvodkyně Prahou- tety Panýrkové, přesunuli k nedalekému Karlínskému divadlu, kde nás čekal opravdu umělecký zážitek, hudební pohádka Jeníček a Mařenka.

Opera na námět oblíbené pohádky bratří Grimmů je dílem sourozenců, skladatele Engelberta Humperdincka a jeho sestry Adelheid Wetteové. Poprvé byla opera uvedena ve Výmaru 23. 12. 1893 dirigentem a později světoznámým skladatelem Richardem Straussem. Dílo získávalo větší a větší oblibu a už v roce 1905 bylo uvedeno až za oceánem v newyorské Metropolitní opeře.

Některé naše děti byly na opeře poprvé, bylo to pro ně něco úplně nového. Krásná hudba, bohatá dekorace kulis a optické efekty je zakrátko vtáhly do děje. A jak už to v pohádkách bývá, zlo bylo potrestáno a vše dobře dopadlo. Po závěrečné scéně, která vyvrcholila sborovým zpěvem dětského sboru jsme byli všichni nadšeni.

Výlet se nám velmi líbil. Byl takovým povánočním dárkem našeho domova dětem, který jim vybrala naše paní ředitelka Mgr. Lenka Woloszczuková. Děkujeme a těšíme se na další podobné zážitky.

Za děti a vychovatele   Bc. Valerie Kozová