Dětský domov žatec

Dětský domov, Základní škola a Střední škola
Žatec, Pražská 808, příspěvková organizace

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec
Pražská 808
438 01 Žatec

Dětský domov:
415711463
415 210 842

Škola:
415 710 795

ddzatec@seznam.cz

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec, příspěvková organizace - idatabaze.czDětské domovy - idatabaze.cz

Zřizovatelem je

Návštěva Aquapalace v Čestlicích

V sobotu 14. ledna jsme vyrazili s naší skupinou na celodenní výlet do Aquapalace v Čestlicích. Tento zážitek byl vánočním dárkem, který děti dostaly od zaměstnanců společnosti Kaufland. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za možnost prožít krásný den plný vodních radovánek. Za volant auta usedl strejda Kopenec a přibral další spolucestující – Veroniku, Martínka, Anetu, Martinu, Dominika, Vojtu, Martina a tetu Launerovou a mohli jsme vyrazit.

Cestou jsme si udělali jednu přestávku na svačinu a děti samozřejmě navštívily WC. Venku sněžilo a foukal silný vítr. Jeli jsme opatrně a na místo dorazili v pořádku. Po převlečení do plavek a sdělení nezbytných organizačních informací si děti mohly konečně začít užívat vodního království.

My dospělí jsme si udělali stanoviště v „Paláci dobrodružství“ a v „Paláci pokladů“, kde se naše děti nejvíce pohybovaly. Pořádně se vyřádily na tobogánech a skluzavkách, stejně tak i při umělém vlnobití. Společně jsme si prohlédli „Korálový dóm“, kde byly k vidění různé druhy barevných rybiček, mořských hvězdic a mořských ježků. Vše jsme sledovali z bazénu, který má nejvyšší teplotu vody, celých 31 stupňů.

Menší děti se také zúčastnily tance ve vodě a různých soutěží, za jejichž absolvování obdržely sladkosti. Museli jsme je občas „vytáhnout“ z vody, aby si chvilku odpočinuly a také se nasvačily. Určitě si tento den plně užily vodních radovánek, na které budou dlouho vzpomínat.

Když jsme vyrazili na cestu domů, brzy zavládlo v autě ticho. Děti byly tak unavené, že postupně usínaly. Jen Veronika si potichu broukala písničky.

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat společnosti Kaufland za krásně strávený den, ze kterého si děti odvezly plno příjemných zážitků.

Za RS Ostrov teta Launerová