Dětský domov žatec

Dětský domov, Základní škola a Střední škola
Žatec, Pražská 808, příspěvková organizace

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec
Pražská 808
438 01 Žatec

Dětský domov:
415 711 463
415 210 842

Škola:
415 710 795

ddzatec@seznam.cz

Dětský domov, Základní škola a Střední škola, Žatec, příspěvková organizace - idatabaze.czDětské domovy - idatabaze.cz

Zřizovatelem je

Vánoční dům

Vánoční dům

Blíží se Vánoce na které se naše děti velmi těší. Nápad navštívit Vánoční dům v Doubí byl skvělý.

Hned po příchodu na nás dýchla vůně jehličí, skořice a svařeného vína. Na nádvoří jsme se fotili s losem, ovečkou, ledním medvědem. Na stoličce tam seděl obrovský 70kg medvěd. Viděli jsme výstavu plyšových medvědů, kterých tam mají 7.ooo, v další místnosti byla výstava starých ozdob. V obrovském sále byla spousta krásných vánočních ozdob, kterými byly ozdobeny adventní věnce, stromečky. Bylo to moc hezké, každý si tam našel něco, co ho zaujalo nejvíce.

Ale naše výlety nikdy nejsou bez turistiky. Takže vycházka na Svatošské skály se přímo nabízela. Byl hezký podzimní den, nepršelo a to bylo důležité. Děti si vyzkoušely projít provazový most, vyprávělli jsme si legendu o Svatoššských skalách. Odhadovali jsme, která skála představuje ženicha, nevěstu, otce a matku. Snědli jsme svačinku a šli zpět. Slíbila jsem jim lázňskou oplatku z karlovarské kolonády. Ve Varech jsme prošli celou kolonádu, prameny jsme ochutnávali opatrně (někteří jedinci nedbali našich rad), oplatka byla bezvadná, ale prý malá.

Prožili jsme hezký sváteční den a těšíme se zase na nějaký pěkný výlet.

 Bc. K. Jandová

....

TESCO pro děti

První zářijovou sobotu se naše děti spolu s tetami vydaly do Prahy na výlet. Cílem byla akce, kterou uspořádal Obchodní řetězec Tesco.  Tato akce je již tradicí. Tesco toto setkání pořádá pro své zaměstnance s dětmi a pro děti z dětských domovů. Vše se událo ve sportovním areálu Braník-Hamr.

Hned u vchodu byly děti přivítáni studeným dárečkem, kterým byl pořádný nanuk. Poté jsme si prohlédli celý areál, kde byly pro děti připraveny různé soutěže a hry. Děti byly nadšené a s obrovskou chutí a zapálením se vrhly do plnění úkolů. Každý jejich výkon byl odměněn nějakou dobrotou.

Počasí nám celkem přálo, menší deštík nás vůbec nerozházel.

Společnost Tesco nezapomněla ani na občerstvení a bylo ho více než dost. Děti byly dobře naladěné, najedené a dokonale uspokojené, vždyť uspěly v tolika disciplínách.

Po absolvování soutěží se na hřišti uskutečnila veliká diskotéka. Ani se nám nechtělo domů.

Akce se opravdu vydařila. Velký dík Obchodnímu řetězci Tesco za uspořádání tak báječné akce. Určitě se znovu rádi zúčastníme, když bude ta možnost.

Děti a teta-vychovatelka Alice

....

PRAHA STROMOVKA - BĚHÁME PRO DĚTI

3.9. 2017 jsme byli pozváni na 3. ročník akce „Běháme pro děti“, pořádané nadací „Dejte dětem šanci“. Akce se konala v Pražském parku Stromovka.

Na úvod nás přivítali moderátoři televize Nova manželé Hejdovi, kteří celou akci moderovali. A pak začaly soutěže ve sportovních disciplínách (skok do výšky, kondiční běh, švihadlo, rovnováha, dřepy, skok přes překážky, hod na terč).

Aby se jen nesportovalo, byla malá pauza. Na poslech a k tanci zahrála skupina

Sebastian. O pozornost a zábavu dětí se vtipným způsobem staral kouzelník.

Odpočinek vystřídal slavnostní start běhu na trati dlouhé 100 m až 5 km. Každý účastník si mohl zvolit trať dlouhou podle svých možností. Běžecký závod odstartovala sama Bára Špotáková, která se též běhu zúčastnila.

Po celou dobu panovala veselá a sportovní nálada. Ani sluníčko nás nezklamalo a celý den krásně hřálo.

Chtěli bychom poděkovat všem z nadace DDŠ, kteří nás na tuto akci pozvali, a těšíme se na další ročník „Běháme pro děti“.

Děti z DD Žatec a strejda Vašek.

....
Starší články ...
Teribear hýbe Prahou
Národní divadlo - Balet La Bayadere
PECKA CUP 2017
Fabulix
Výlet do pražské ZOO 2017
Benefiční koncert dětského domova v Žatci
Svatojánská pouť v Želči
Výlet směr Úštěk a okolí
Sálový fotbal
Sobota na horách
Muzikál Ať žijí duchové
Na horách
Návštěva Aquapalace v Čestlicích
Zimní pohádka
Poděkování společnosti Kaufland
Návštěva vánoční pohádky